Hotel Polonia Palace

Al. Jerozolimskie 45, Warszawa

25-26 maja 2018 r.

Hotel Polonia Palace – czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w Śródmieściu Warszawy w Al. Jerozolimskich 45. Jest drugim – po Hotelu Bristol – najstarszym hotelem działającym w stolicy. Hotel dysponuje 206 pokojami oraz liczącym 115 m² apartamentem angielskim. Gościom oferuje dania kuchni polskiej i fusion w restauracji Strauss, jazz w barze Bojangles. Znajduje się tutaj klub fitness i gabinet masażu, osiem sal konferencyjnych oraz sala balowa „Ludwikowska”.

Należący do najstarszych w stolicy, Hotel Polonia Palace zainaugurował działalność 14 lipca 1913. Konstanty hr. Przeździecki zainwestował w obiekt 1100 tys. rubli a potem zarządzał nim do 1939 r. Rodzina kierowała już wcześniej Hotelem Europejskim w Warszawie, zbudowanym przez dziada Aleksandra. Nazwa nie została wybrana przez przypadek – Polska była jeszcze wtedy pod zaborami, więc tak silny akcent patriotyczny w sercu stolicy kraju pełnił rolę „ku pokrzepieniu serc”.

Projekt hotelu wyszedł z pracowni dwóch architektów: Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego. Budowę wykonała firma inż. Stanisława Puka. Po wiedeńskim, secesyjnym Bristolu był to pierwszy budynek w Warszawie niemal „żywcem” przeniesiony z Paryża, począwszy od charakterystycznego, mansardowego dachu po ludwikowskie meble we francuskiej restauracji, którą obsługiwali kelnerzy znad Sekwany.

Poznaj obiekt